Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro – Fake Things cz.1

Sprytna sprzedaz na Allegro, to nie tylko system zwiększania jakości ofert. Nie zapominajmy, że podobnie jak w życiu, tak i w biznesie – sprzedaż powinna sprawiać frajdę! Nic tak nie koloruje biznesu  jak kreatywność. Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro? Fake things odpowiedzią.

Fake things – będzie to wyjątkowa seria porad, w której znajdziesz te “sprytne”, a czasami “lekko oszukane” oraz jak najbardziej kreatywne metodologie.

Skorzysta z nich zarazem początkujący, jak i dojrzały adept sztuki sprzedazy na Allegro.

Wsiadamy do kokpitu i odpalamy silniki!

Spis Treści:

Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro – Fake Things cz.1

Na początek musisz zdać sobie sprawę, że…

Małe kłamstewka – spotykasz się z nimi każdego dnia i stajesz się ich ofiarą regularnie.  Taki jest świat marketingu. Nie bój się być małym kłamcą. Najważniejsze jest, by w efekcie końcowym klient był zadowolony, a nie czuł się oszukanym.

Wyrzuty sumienia – wielu początkujących sprzedawców wzbrania się przed używaniem marketingowych tricków. Taki jest świat marketingu. Albo traktujesz sprzedaż super poważnie i doznajesz licznych napięć,  albo grasz w grę i bawisz się tym. 

Droga do sukcesu – sprytny, kreatywny marketing (fake things), to najlepszy sposób na wyróżnienie się, wywarcie presji do zakupu czy najzwyklej w świecie zainteresowanie swoją ofertą.

Codzienna mantra – Skoro Ja sprzedaję dobry produkt, to moim obowiązkiem jest dotrzeć do klienta jakimkolwiek sposobem, zanim zrobi to ktoś z gorszym produktem.

Jedna zasada musi pozostać niezmienna – nie sprzedawaj gówna, z którego klienci nie będą zadowoleni. Jesteśmy graczami długoterminowymi. Niech tak pozostanie.

Cena katalogowa

Allezycie

Opis:

Dosyć oklepana sztuczka, aczkolwiek wciąż skuteczna. Wystarczy dopisać w opisie oferty zwrot “cena katalogowa: x zł”. Cena oczywiście będzie większa o kilkadziesiąt procent, niż w Twojej ofercie. Klienci lubią mieć poczucie, że kupują coś taniej. To jednoznaczne z “właśnie zarobiłem”.

 

Propozycje:

 • Nie przesadzaj z podwyższaniem “ceny  katalogowej” – stracisz wiarygodność.

Zdjęcia klientów

Allezycie

Opis:

Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro? Oto kolejny sposób. 

Osobiście nie mam problemu ze zdobyciem zdjęć od klientów. Jeśli takie masz, możesz śmiało zrobić kilka zdjęć w różnej scenerii z różnymi znajomymi. 

Wstaw je do aukcji z dopiską – “zdjęcia podesłane przez klientów” lub nawet bez takiej dopiski. 

Zdecydowanie dobry jakościowo “social proof” poprawia znacznie sprzedaż. Sam łapię się na tym, że obserwuję parametry “ile osób kupiło” zanim zdecyduję się na zakup. Ważne, że działa.

Propozycje:

 • Uśmiechnięte twarze na zdjęciach.
 • Dobra jakość zdjęć.
 • Można zrobić obrazek (zlepek zdjęć), na którym umieścisz kilka różnych, by nie zapychać aukcji stertą zdjęć.  Klienci nie lubią scrollować 5 minut w górę i w dół.

Ostatnie sztuki

Allezycie

Opis:

Umieść w ofercie:
 
“Końcówka produkcji” lub “Ostatnie sztuki” czy “Wyprzedajemy towar”

Jest to pewnego rodzaju presja. 

Zadziała jednak tylko wtedy, kiedy faktycznie w ofercie będzie kilka sztuk do kupienia. To musi być spójne z aktualnym stanem magazynowym na Allegro.

Jest to świetny sposób na to, jak sprzedawac na Allegro i wzmocnić nieco “presję” zakupu tu i teraz.

Propozycje:

 • Najlepiej stosować na produktach droższych, by nie musieć co chwilę aktualizować stanu magazynowego. Chyba, że faktycznie masz ostatnie sztuki.

Mentalne TAK

Allezycie

Opis:

Spotkałem tę sztuczkę, powiem więcej, nawet przez 15 sekund się na nią mentalnie nabrałem. Tak czy siak działa. Z pewnością mniej na sprzedawców.

Kupowałem poduszkę ortopedyczną, a pod spodem była tabelka z napisem “Zanim kupisz, koniecznie sprawdź czy poduszka jest dopasowana do Ciebie”

Była to tabelka, coś w rodzaju BMI, z jednej strony waga, z drugiej wzrost. Spojrzałem na nią i powiedziałem do siebie “TAK, jest dla mnie”.

W tym momencie przegrałem tę nierówną walkę. W momencie, kiedy powiesz “TAK”, produkt został sprzedany. Psychologiczna sztuczka. Działa.

Oczywiście tabelka była skonstruowana w taki sposób, że 5% społeczeństwa odpowie “NIE”.

Propozycje:

 • Prosta, czytelna tabelka lub inna forma podania. Klient nie może spędzić nad nią dłużej niż 15 sekund, zanim powie “TAK”.

Chcesz się dowiedzieć jak sprzedawac więcej i skuteczniej na Allegro?
 

Mam Cię!

Darmowa wysyłka

Allezycie

Opis:

Podnieś koszt produktu o koszt wysyłki i ustaw ją jako darmową . 

Zgodzę się, że w dobie popularnego Allegro Smart, zabieg ten nie będzie tak skuteczny, jak był kiedyś. Jednak nadal zdarzają się klienci, którzy szukają produktów, zaznaczając “darmowa wysyłka”. Kto dotrze do takiej grupy klientów jak nie Ty ze swoim wypasionym produktem? W biznesie jest tak, że trzeba być tam, gdzie jest klient. Analizuj wiele dróg dotarcia do klienta. 

Propozycje:

 • Proponuję stosować to na produktach droższych lub trudniejszych do wycenienia. Wtedy różnica cen nie będzie tak raziła w oczy.

W zestawie "gówno" taniej

Allezycie

Opis:

Kurczę… to jest proste i skuteczne.

Czy wiesz, że dosprzedaż (zestawy) to średnio 25% zarobków więcej? Wykorzystujesz to?

Jak chcesz sprzedawac na Allegro więcej, nie korzystając z zestawów? Lub (co gorsza) nie używając ich kreatywnie!

To, że zarobisz 5%  na dosprzedaży, nie zwiększy Twojego salda znacząco. Trzeba coś wymyślić. Mam coś. Wybacz za banał, bo taka się okaże ta metoda, jeśli ją znasz.  Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste.

Zwiększ cenę produktu, który będziesz dokładał do zestawu o sporo sporo, może nawet 100% lub więcej!

Dla klienta liczy się to, ile oszczędzi. Zobaczy, że na transakcji oszczędzi 20zł. Pomyśli sobie “kurczę,to się opłaca, aż 20zł”

Najlepiej, jeśli cena produktu w zestawie będzie niższa o minimum 50% od produktu głównego. Klient nie będzie się wtedy fatygował, by sprawdzić cenę rynkową dosprzedawanego produktu.

 

Propozycja:

 • Nie bój się zawyżyć ceny znacznie, pod warunkiem, że nie jest to produkt, którego cena jest wszystkim powszechnie znana. Klient, który postanowi już kupić przedmiot główny, nie będzie się raczej fatygował po sprawdzenie ceny produktu w zestawie. 

Komentarz pułapka

Allezycie

Opis:

Na koniec coś z zagrywek nieregulaminowych. Korzystając z niej, piszesz się na ryzyko kasacji oferty lub w skrajnych przypadkach konta.
 

Niech mnie ego w dupę kopnie. Jestem jedyną osobą, która jawnie przedstawia ten sposób w internecie. Regularnie robię research najlepszych sprzedawców. Nie zauważyłem, by gdzieś została zastosowana poniższa metoda. 

Dodam, że nie jest do końca dozwolona. Prośba znajomego o zakup i wystawienie opinii nie jest regulaminowym zabiegiem. Dzieje się to natomiast regularnie. Jednak bierzesz to na własne barki.

Na początek zapytam Cię. W które oceny klient zagląda? Możesz mieć 10 000 pozytywnych i 3 negatywne. Zajrzy w negatywne. Przygotujemy się na to.

Sztuczka polega na wstawieniu komentarza pozytywnego do rubryki  z negatywnymi komentarzami. Wpadłem na to, kiedy jeden z klientów przez przypadek wystawił mi taki właśnie komentarz. 

Opcje są dwie:

 • klasycznie – normalny, dobrze opisany  komentarz
 • szokująco – komentarz tak pozytywny, że aż negatywny np. “naprawdę smaczny krem, ale jest jedna wada. Przytyłem trzy kilogramy” albo “Hamak wygodny, nawet bardzo. Jednak źle na mnie wpłynął. Jest mi na nim tak dobrze, że nie mogę przestać na nim leżeć”.
 

Zwolennicy klasycznego podejścia do trzymania się zasad wyśmieją mnie. Cóż drodzy parafianie… potraktujcie to jako ciekawostkę, tyle.

Propozycję:

 • Pobaw się tym i strzel coś tak odjazdowego, że sam komentarz zadecyduje o zakupie. Bez względu na sposób, który wybierzesz. Handlowanie to gra.

Pamiętaj, że dzielenie się, mnoży wiedzę.

Udostępnij, jeśli podobała Ci się treść i chcesz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *