Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro – Fake Things cz.2

Sprytna sprzedaz na Allegro, to nie tylko narzędzie do zwiększania jakości ofert. Nie zapominajmy, że podobnie jak w życiu, tak i w biznesie – powinno to sprawiać frajdę! Nic tak nie dodaje koloru, jak kreatywność. Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro? Fake things odpowiedzią.

Fake things – będzie to wyjątkowa seria porad, w której znajdziesz te “sprytne”, a czasami “lekko oszukane” oraz jak najbardziej kreatywne metodologie.

Skorzysta z nich zarazem początkujący, jak i dojrzały adept sztuki sprzedazy na Allegro.

Wsiadamy do kokpitu i odpalamy silniki!

Spis Treści:

Jak kreatywnie sprzedawac na Allegro – Fake Things cz.2

Na początek musisz zdać sobie sprawę, że…

Małe kłamstewka – spotykasz się z nimi każdego dnia i stajesz się ich ofiarą regularnie.  Taki jest świat marketingu. Nie bój się być małym kłamcą. Najważniejsze jest, by w efekcie końcowym klient był zadowolony, a nie czuł się oszukanym.

Wyrzuty sumienia – wielu początkujących sprzedawców wzbrania się przed używaniem marketingowych tricków. Taki jest świat marketingu. Albo traktujesz sprzedaż super poważnie i doznajesz licznych napięć, albo grasz w grę i bawisz się tym. 

Droga do sukcesu – sprytny, kreatywny marketing (fake things), to najlepszy sposób na wyróżnienie się, wywarcie presji do zakupu czy najzwyklej w świecie zainteresowanie swoją ofertą.

Codzienna mantra – Skoro Ja sprzedaję dobry produkt, to moim obowiązkiem jest dotrzeć do klienta jakimkolwiek sposobem, zanim zrobi to ktoś z gorszym produktem.

Jedna zasada musi pozostać niezmienna – nie sprzedawaj gówna z którego klienci nie będą zadowoleni. Jesteśmy graczami długoterminowymi. Niech tak pozostanie.

Infolinia

Allezycie

Opis:

Nie ma to znaczenia, że jesteś działalnością jedno czy dwuosobową. Możesz sprawić wrażenie dużej firmy, bardzo prosto. Wystarczy, że podepniesz swój numer telefonu pod jeden z serwisów oferujący usługi własnej infolinii. Następnie nagrasz kilka komunikatów i masz!

Szczególnie sprawdzi się, jeśli sprzedajesz droższe produkty, które przed zakupem często kończą się połączeniem telefonicznym w celu uzyskania dodatkowych ionformacji.

Jeśli chcesz porozmawiać o ofercie, wciśnij 1

Jeśli dzwonisz w sprawie współpracy, wciśnij 2.

To tylko takie…małe kłamstewko. Skuteczna sprzedaż na Allegro, to również bycie profesjonalistą w odbiorze klienta, zarówno przed, jak i po zakupie.

 

Propozycje:

  • Nie nagrywaj opcji związanej z  “działem reklamacji”, może to wnieść niepotrzebne, podświadome sugestie, że takowe się zdarzają.

Wyjadacze

Allezycie

Opis:

Czy wy też tak macie? Kiedy dowiaduję się, że jakaś firma istnieje długo na rynku, kojarzę to z lepszym doświadczeniem. Skoro tyle lat już istnieją, znaczy to, że oferują dobre usługi/produkty. Oczywiście, że nie zawsze idzie to w parze. Jednak pewne koleiny myślenia zostały skutecznie w nas wyrobione.

Wprowadź krótką informację, że jesteście na rynku od kilku lat. Nawet jeśli nie jest to do końca prawdą. 

Wyjątkiem będą sytuacje, jeśli masz już zbudowaną markę – wtedy takie kłamstewka zupełnie się nie opłacą. Mówimy tu bardziej o “początkach” działalności bez wyraźnego szkieletu marki.

Jeśli uważasz, że tego typu zabiegi skutecznie podniosą sprzedaż na Allegro – to masz rację.

Propozycje:

  • Nie przesadzaj z tą długością doświadczenia na rynku.
  • Bądź pewny siebie i tego, że mimo małego kłamstewka – obsłużysz klienta jak należy.

Bezpośrednio od producenta

Allezycie

Opis:

Ta wskazówka będzie głównie dla sprzedawców pracujących w modelu Dropshipping z producentami. Ale wykorzystaj ją, jak chcesz. Ja nic nie sugeruję.

Tytułowy tekst pojawia się w aukcjach stosunkowo często. Nie bez powodu. W oczach odbiorcy eliminuje to pośredników, a co za tym idzie – rzekomo niższa cena.

Nie będzie tu ani krzty kłamstwa, jeśli sprzedawca pracujący w przedstawionym powyżej modelu, użyje takiego stwierdzenia. 

Pamiętaj, że skuteczna sprzedaż na Allegro, to jak układanie puzzli. Każdy mikro element punktuje. Dopiero po pozbieraniu tego w całość, zobaczysz naoczne efekty.

Propozycje:
  • Możesz użyć słowa “Producent” również w tytule oferty.

Gratis wart więcej, niż wart

Allezycie

Opis:

Można dodawać gratisy, właściwie to nawet trzeba. Ludzie lubią niespodzianki. Możesz dodać informację:

“do następnych kilku zamówień, gratis “nazwa” wart 15 zł”

W rzeczywistości może być wart 3zł. Najważniejszy jednak jest klient, pamiętaj! Nie może czuć się oszukany. Nawet jeśli gratis będzie wart mniej, musi tę wartość odzwierciedlać w oczach klienta.

Jest pewna grupa produktów, która nie jest łatwa do oszacowania. Dla przykładu ja dodawałem w gratisie drewniane okładki do książek z wygrawerowanymi serduszkami. Ile Twoim zdaniem może być warta? No właśnie, nie jest to proste do oszacowania.

Kosztowała mnie 1 zł – “gratis wart był 10zł”, a klienci zadowoleni.

Propozycje:

  •  Jeśli zrobisz jakiś perfidny krok, a klient poczuje się oszukany, to stracisz dwa razy.

Darmowa wysyłka

Allezycie

Opis:

Podnieś koszt produktu o koszt wysyłki i ustaw ją jako darmową . 

Zgodzę się, że w dobie popularnego Allegro Smart, zabieg ten nie będzie tak skuteczny, jak był kiedyś. Jednak nadal zdarzają się klienci, którzy szukają produktów, zaznaczając “darmowa wysyłka”. Kto dotrze do takiej grupy klientów jak nie Ty ze swoim wypasionym produktem? W biznesie jest tak, że trzeba być tam, gdzie jest klient. Analizuj wiele dróg dotarcia do klienta. 

Propozycje:

  • Proponuję stosować to na produktach droższych lub trudniejszych do wycenienia. Wtedy różnica cen nie będzie tak raziła w oczy.

Gratis za który nie płacisz

Allezycie

Opis:

Każdy przedmiot zawiera wiele elementów, które można by spokojnie użyć jako “narzędzie gratisu” Kilka przykładów:

Zdalnie sterowany samochód – gratisem mogą tu być baterie (które i tak są w zestawie)

Materac plażowy – gratis pokrowiec (który i tak jest w zestawie)

lub inna droga rozumowania. Lekkie zawyżenie ceny produktu i dołożenie drugiego podobnego, (tańszego), jako gratis. 

Co by to nie było, klient lubi czuć, że dostał coś za darmo. Po prostu. 

Propozycja:

  • Czujesz się źle, że oszukujesz klientów? Nie traktuj tego tak, to tylko gra. Sam jesteś w niej czynnym uczestnikiem każdego dnia!

Jedyny taki na rynku

Allezycie

Opis:

Jedyny taki zdalnie sterowany samochód, którego baterie wytrzymują łącznie 30 minut!

Spotkałem się z taką ofertą – miała genialne osiągi. Przebadałem szybko ofertę i okazało się, że w zestawie najzwyczajniej dokłada dwie dodatkowe baterie na wymianę. Wygrał, nie było na rynku samochodziku, który jeździł by 30 minut. Nie było tu żadnego kłamstwa.

Trzeba troszkę pokombinować i można stworzyć unikalną ofertę. Kreatywność jest odpowiedzią na najczęściej zadawane pytanie sprzedawców. Jak do cholery sprzedawac więcej na Allegro?

 

 

Propozycję:

  • Pobaw się tym i strzel coś tak odjazdowego, że sam komentarz zadecyduje o zakupie. Bez względu na sposób, który wybierzesz. Handlowanie to gra.

Pamiętaj, że dzielenie się, mnoży wiedzę.

Udostępnij, jeśli podobała Ci się treść i chcesz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *