Jak sprzedac na Allegro – jak wykorzystać oceny kupujących ?

Jak sprzedac na Allegro i zrobić to “z hukiem”? Wielu sprzedawców zadaje sobie pytanie tego typu. Coraz większa konkurencja zmusza nas to radykalnej zmiany działań. Nadszedł czas, kiedy to trzeba się czymś wyróżnić. Zatem na pytanie “jak sprzedac na allegro” jedyną odpowiedzią jest – uruchomić kreatywność. 

W tym wpisie poruszymy temat wykorzystania ocen kupujących do zwiększenia sprzedaży.

Spis Treści:

Jak sprzedac na Allegro…

 

Kreatywny marketing to nie tylko element, który odpowie na pytanie: jak sprzedac na Allegro. To też wyróżnienie na tle tak potężnej konkurencji, a co za trym idzie szansa. Szansa na to, że zostaniesz zapamiętany. Czasy, kiedy to wystarczyło wystawić aukcję i pilnować wysyłki skończyły się. 

Zobacz… Ja, Ty, Oni, Wszyscy mamy dostęp do internetu, dostęp do hurtowni, towaru, produktu,produkcji, reklamy. Każdy może dzisiaj wpisać w Google “jak sprzedac na Allegro”  i rozpocząć działania sprzedażowe. Dzisiaj zmiana zawodu trwa kilka miesięcy. Sprzedaż okazuje się być dobrym kąskiem dla ambitnego dzieciaka.

Jest natomiast dziedzina, w której nikt Ci nie dorówna. To Twoja własna kreatywność. Wiąże się ona bowiem z Twoimi przeżyciami, z tym co Cię spotkało, z kim się zadawałeś, jakie książki czytałeś. Jest zbyt unikatowa, by można było ją podrobić. Na tym polu nie masz sobie równych. Tutaj możesz rozłożyć wszystkich na łopatki.  Tutaj to Ty decydujesz o zarobków ze sprzedaży, w tym przypadku na Allegro.

Tym samym przechodzimy do najważniejszego. Przedstawię Ci moje autorskie pomysły na wykorzystanie  ocen i opinii wystawianych na portalu Allegro. Zdecydowanie zwiększy to rozpoznawalność, sprzedaż oraz satysfakcję – Twoją i klientów. 

Niektóre metody przyniosły mi zwiększenie sprzedaży o… no właśnie, nie lubię analizować systemów, które zwiększają mi sprzedaż o marne procenty. Moje zero-jedynkowe działania pozwalają mi albo zauważyć i odczuć zwiększenie sprzedaży, albo nie. Jeśli coś zwiększa sprzedaż ją o 1%, w moim odbiorze nie zwiększa go znacząco, Wiem, drodzy marketingowcy, że grosz do grosza, procent do procentu i się zbiera. Wybaczcie.

Zgodnie z zasadą kreatywności. Im więcej metod, działań i pomysłów poznasz, tym więcej będziesz w stanie ulepić swoich własnych. A można mnożyć je w nieskończoność. Traktuj je więc jako półprodukty do własnych działań. Nie odpowiem Ci na pytanie jak sprzedac na Allegro, ale podsunę strategie, które możesz modyfikować w nieskończoność i zawsze stać na piedestale osób sprzedających dobrze.

Mięsień kreatywności staje się coraz bardziej znaczący w większości segmentów życia w XXI wieku. Zatem zachęcam Cię, do jego trenowania. Jeśli natomiast, któraś z metod spodoba Ci się, weź Ją sobie. Po to tu jestem. Nie zapomnij tylko napisać do mnie, która z nich przynosi Ci profity. Zaczynajmy.

Marketing poza platformą

Allezycie

Opis:

Wytnij opinię allegro oraz wklej ją bezpośrednio do swojego sklepu lub kanału, w którym zamierzasz poprawić sprzedaż. Pamiętaj, by usunąć wszelkie dane wrażliwe z wyciętego fragmentu opinii (loginy, logo allegro itp.). Dozwolonym jest również tworzenie reklam, które przyciągną klienta bezpośrednio na platformę Allegro, jeśli nie masz innych kanałów sprzedaży.

Ta metoda przyda Ci się zarówno jeśli sprzedajesz tylko na Allegro, jak również posiadasz inne źródła sprzedaży (poza Allegro),

Jeśli zadajesz sobie pytanie “jak sprzedac na Allegro”, gdyż nie posiadasz własnego sklepu, stwórz reklamę poza platformą. Wklejenie tam ocen z Allegro wzmocni zaufanie, a klienta możesz kierować bezpośrednio do oferty na Allegro

Jeśli jest to sklep internetowy, oceny z Allegro mogą stanowić świetne źródło rekomendacji. Szczególnie jeśli jest to nowy sklep, który  nie jest jeszcze obdarzony zaufaniem. Również sklepy o dobrej pozycji rynkowej mogą śmiało korzystać z opinii Allegro, w celu wzmocnienia wiarygodności.

Wszelkie reklamy na Instagramie, Facebooku, Youtubie również pogłębią zaufanie. Można to świetnie wykorzystać w marketingu poza-platformowym. Dlaczego jest to skuteczne? Praktycznie każdy zna Allegro, taka recenzja wzbudza jeszcze więcej zaufania. Niezależnie gdzie skierujesz klienta po zakup, wzmocni to konwersję.

Propozycje:

 • W sklepie internetowym klienci często nie docierają do końca opisu. Opisy są pisane pod względem SEO, co często czyni je stanowczo zbyt długimi. Umieść zatem taką ocenę w środku, bądź na początku oferty.

Jak sprzedac na Allegro?Poczucie winy

Allezycie

Opis:

Chcesz skosztować iście wyrafinowanej metody na zwiększenie szansy usunięcia negatywnej opinii? W wiadomości do klienta dołącz 2-3 opinie, które są zdecydowanie pozytywne.  To wywoła swojego rodzaju zastanowienie się klienta. “skoro ludzie oceniają to za pozytywne, być może faktycznie źle to oceniłem”. To zmusi go do ponownej analizy. 

Nie ma co liczyć na to, że nagle zmieni zdanie i będzie zachwalał Twój produkt. Zwiększy to szansę na usunięcie negatywnej opinii, a przecież tyle chcemy uzyskać  tą metodą.

Pamiętaj, że nie ma odpowiedzi na pytanie ‘jak sprzedac na Allegro, by nie dostawać negatywnych komentarzy. Jeśli będziesz zbyt dobrym sprzedawcą, konkurencja sama Ci je wystawi. 

Szczególnie dla osób, które czują dyskomfort dzwoniąc do klienta. Uważam, że rozmowa bezpośrednia jest najskuteczniejszą formą łagodzenia spraw i znajdywania konsensusów. 

Propozycję:

 • Bądź przy tym niezwykle kulturalny. Używaj zwrotów typu “jest nam naprawdę przykro”, “duża część klientów zaufała nam”, “przygotowałem przykładowe opinie innych klientów, którzy są z nami od lat”,”chcę jedynie wyjaśnić sprawę” itp.
 • Nie pokazuj, że zależy Ci na usunięciu komentarza, ale na poprawie waszej relacji.
 • Nie podawaj więcej niż trzy opinie innych klientów.
 • Zaproponuj znalezienie produktu podobnego. W twoim sklepie lub u konkurencji. Postaw się w skórze klienta. Nie zależy mu tylko na zwrocie pieniędzy. On znowu będzie musiał poświęcić czas na szukanie. Wykaż pomocną dłoń, podkreśl, że zależy Ci.
jak sprzedac na allegro

Wyssij z klienta ile się da:

Allezycie

Opis:

Jestem zaskoczony, że tak niewielu Allegrowiczów korzysta z tej metody. Naprawdę.  W moim odbiorze powinno to być narzędzie numer jeden. Oczywiście tyczy się to sprzedawców, którzy traktują sprzedaż długoterminowo, a nie jako jednorazowe strzały, oddzielone k.r.o.p.k.a.m.i.

Pozytywne komentarze, które zostały wystawione dobrowolnie – mam na myśli takie szczerze pozytywne komentarze, a nie krótkie dopiski “Polecam”, “Dobry produkt” itp. Takie komentarze klient pisze, aby tylko załatwić sprawę.  To muszą być komentarze, które urywają dupę. 

Zadzwoń do Pani klientki i podziękuj za piękny komentarz. Okaż wdzięczność. Okaż troskę, zapytaj jak produkt wpasował się w jej życie, a teraz do boju. Byłą zanęta, zarzucaj wędkę, wyssij ile się da.

 • Poproś o możliwość nagrania krótkiego filmiku z rekomendacją

Klient wypowie się na temat produktu, a następnie udostępni filmik. Jeśli sprzedajesz poza Allegro, będzie to najlepsze narzędzie marketingowe. Jeśli nie, wykorzystasz to również w sprzedaży na Allegro. Pamiętaj, że sprowadzanie klienta z reklam, na Allegro jest w pełni dozwolone. Masz tym samym odpowiedź jak sprzedac na Allegro.

 

Jak sprawnie i skutecznie poradzić sobie z tym zadaniem?

Podczas rozmowy, skrupulatnie notuj, co podoba się klientowi w produkcie, pozwól mu mówić. Następnie pod koniec rozmowy zapytaj, czy nie będzie problemu jeśli klient powtórzy to samo do kamerki. Powiedz, że ważne jest dla Ciebie, by inni klienci wiedzieli co kupują itd.

Klient się nie zgadza. To dobrze, ma prawo. Postawiłeś poprzeczkę wysoko. Teraz zgodzi się na wszystko. Działa tu pewna psychologiczna zasada. Każda kolejna “mniejsza propozycja” wyda się “dużo mniejsza”. Wysysanie ciąg dalszy:

 • Poproś o napisanie krótkiej notatki
 

“Rozumiem, nie każdy lubi mówić do kamery, zatem mam taką malutką prośbę. Czy nie napisze Pani tego samego, co właśnie Pani powiedziała, na kartce papieru i podpisze się pod tym, a następnie zrobi mi zdjęcie? Wyślę Pani mailem notatkę z naszej rozmowy, by ułatwić sprawę”. 

Wyślij klientowi w mailu notatkę z rozmowy, by ułatwić mu zadanie. Stawiam, że w większości przypadków uda Ci się zdobyć jedno lub drugie. Nie zapomnij dodać krótkiej notatki na dole maila “przesyłając zdjęcie, zgadzam się na jego udostępnienie w celach marketingowych”.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale recenzje są w tych czasach marketingiem, o który warto zabiegać.

 • Zdjęcie produktu
 
Możesz poprosić o zrobienie zdjęcia. Uwierz mi, że wstawienie kilku zdjęć zrobionych przez klientów z dopiską “Zdjęcia nadesłane przez usatysfakcjonowanych klientów” działają doskonale.

 

 • Remarketing
 

 Zapytaj, czy nie będzie problemu jeśli napiszesz smska, kiedy będziesz miał jakąś wyjątkową ofertę. Masz tym sposobem gotowy materiał na remarketing. Zadowolonego klienta możesz trzymać latami. Powiem więcej, powinieneś. Legalne tylko w przypadku, jeśli sprowadzisz go z powrotem na Allegro. Wyprowadzanie klienta poza platformę jest niedozwolone. Co zrobisz z tą informacją, Twoja sprawa. Nie nie, nic nie sugeruję…

Zobacz dlaczego największe firmy są w stanie wydać wiele na klienta, który już jest w bazie danych. Pozyskanie nowego klienta jest często dużo droższe, niż jego utrzymanie.

 • Oznaczenie na Fanpage
 
Załóż Fanpage typowo dla swojego sklepu lub grupy produktów. Zapytaj czy możesz “ten cudowny komentarz” oznaczyć imieniem i nazwiskiem na Facebooku.  Podobnie jak powyżej, nie można wyprowadzać klienta poza serwis Allegro. W tym przypadku jest to sprawa dyskusyjna.
 
Automatycznie będziesz mieć gotowy materiał na wpis, klient poczuje się wyróżniony i zintegrowany ze społecznością (człowiek ogólnie ma potrzebę przynależności do różnych grup) oraz co najważniejsze, twoja oferta pokaże się wśród jego znajomych. Nie zapomnij dorzucić linku Twojej oferty do wpisu.
 
 • Po prostu bądź miły
 

Nie nastawiaj się na wyssanie niczego. Czasami takie nastawienie daje więcej niż Ci się wydaje. Osobiście wykonuję kilka telefonów dziennie do klientów, żeby zapytać, porozmawiać, zebrać opinię. Bez presji.

 Wiesz co? Zdarzają się sytuacje, kiedy słyszę. “Jestem zaskoczona podejściem, a nie ma Pan jeszcze w sprzedaży tego i tego?” albo “To bardzo miłe, że się Pan troszczy, wspomnę kuzynce, bo przyda jej się taki produkt” W czasach nadmiernego pędzenia po zautomatyzowanie działań, klient który poczuje więź i troskę – odda Ci się bez reszty. Pomyśl o tym.

Metoda ta jest dla każdego, kto myśli o sprzedaży w długim terminie, a nie jednorazowych strzałach.

Propozycje:

 • Jeśli wewnątrz odczuwasz dyskomfort – znaczy, ze się boisz. Takie zabiegi świetnie umacniają Twoją zdolność komunikatywności. Przyda Ci się w życiu.
 • Wykonaj pierwszy krok, dalej już leci
 • Staraj się traktować klienta jak równego sobie – nie niżej, nie wyżej.
 
Najważniejsze! Wybieraj te opcje, które są Ci najbardziej potrzebne. Jeśli masz już wiele ciekawych zdjęć, poproś o pozwolenie na wysłanie oferty lub rekomendację. Najlepiej wyssij ile się da!
 

Wrogi przyjaciel

Allezycie

Opis:

Jeśli jesteś na etapie, gdzie emocjonalnie nie radzisz sobie z negatywnymi komentarzami, prawdopodobnie zmienię Twój pogląd raz na zawsze. Jeśli są dla Ciebie obojętne – tym bardziej. Tak czy siak jesteś w czarnej dupie – bo ktoś właśnie próbuje zmienić Twoje postrzeganie – oczywiście żartuję…

W odpowiedzi na pytanie “jak sprzedac na Allegro” powiem krótko. Negatywne opinie to świetne narzędzie, by zyskać stałego klienta. Serio? Ale jak? Jest to świetna chwila, byś mógł wykazać się profesjonalizmem. Jak to mówi bardzo mądre przysłowie “prawdziwego sprzedawce poznaje się w biedzie”. 

Tę metodę opowiem w formie mojego ostatniego zdarzenia. Zakupiłem na Allegro suplementy diety. Paczka nie przyszła przez tydzień. Pomyłka, zdarza się. Normalnie pewnie bym próbował wyładować swoją nagromadzoną w życiu negatywną energię i wyładować ją w komentarzu, jak to się często dzieje. Ale Bozia obdarzyła mnie cząstką świadomości. Po prostu wziąłem za słuchawkę i dzwonię. Ku mojemu zdziwieniu sprzedawca zastosował pewną taktykę o której zrozumiałem 2 minuty po rozmowie, a mianowicie:

“Proszę Pana, przeprosiny niewiele tu wniosą. Paczkę wysłaliśmy na zły adres. Po prostu, stało się. Z racji, że to były nasze ostatnie sztuki – normalnie jeszcze dzisiaj poprosiłbym o  nadanie Panu paczki expresem, przez klienta, do którego błędnie wysłaliśmy i jutro by ją Pan dostał. Ze względu na wirusa, nie zrobię tego. Może mi Pan wystawić negatywną opinię, ale sprzedaję produkty, które mają dbać o zdrowie. Nie wiem, gdzie ta paczka była, u kogo i kim jest Pan do którego paczka poszła. Pana zdrowie jest dla mnie ważniejsze. Jako, że to były ostatnie sztuki, poczekajmy tydzień na dostawę, a ja dołożę Panu dobry gratis. Czy może być?”

Tak rzadko spotyka się sprzedawców, którzy troszczą się o klienta. Poczułem to, poczułem jak jest to jest ważne na własnej skórze. Poczułem się w tej transakcji ważny, najważniejszy.  Wiem, że kupując po raz kolejny, zgłoszę się do tego właśnie sklepu – mimo, że nawalił. To na tyle, zrozumiałeś przekaz?

Propozycje:

 • Wyluzuj, oderwij się od “zawodu sprzedawcy”. Zapominasz, że życie powinno przedstawiać przygodę? Poczuj, że po drugiej stronie jest istota – tak samo ważna jak Ty. Nawiąż relacje i zamień gówno w złoto.

Powrót do szkoły

Allezycie

Opis:

Naucz się na nowo słuchać. Gdyby to była jedyna rzecz jaką wyciągniesz z mojego bloga, niech to będzie właśnie ta. Naucz się słuchać. Klienci w komentarzu podkreślają zarówno dobre strony, jak i te wymagające poprawy.  

Osobiście  dzwoniąc do klientów celowo wypytuję o opinie,. Uwierz mi, że w dużej części przypadków okaże się, że g**no wiesz o swojej ofercie, a klienci doceniają najbardziej  “kompatybilność produktu zamiast jego wagi” (a byłeś święcie przekonany że…). 

Propozycje:

 • Zobacz, co powtarza się w opiniach, jaki pozytywny akcent. Wykorzystaj to jako nagłówek, albo nawet umieść w tytule oferty. Brian Tracy w książce “psychologia sprzedaży” mówi o tym wiele razy – by skupić się na tej jednej rzeczy, która jest wyjątkowa.  Podkreśl ją.

 • Traktuj to jako lekcje, jeśli jakiś komentarz jest negatywny i nie wnosi żadnej konstruktywnej krytyki, wróć do metody “Wrogi przyjaciel” i zdobądź sprzymierzeńca. Następnie wyrzuć go z głowy szybciej niż klient usunie go z Allegro.  Twoja energia jest najcenniejsza w tej całej zabawie. 

Jak sprzedac na Allegro? Spryciarz

Allezycie

Opis:

Jak sprzedac na Allegro, stosując marketing poza platformą? Trzeba być spryciarzem. Znajdź bądź zorganizuj sobie mega śmieszną ocenę produktu, taką inny niż wszystkie. Wytnij zdjęcie, a następnie wklej je na 2-3 forach czy grupach, gdzie są klienci Allegro (sprzedawcy też występują  w roli kupujących, więc mogą to być fora dla sprzedawców).

Wklej to z dopiską: “patrzcie co znalazłem przeglądając ofertę” lub jeśli uważasz to za perfidne i jesteś w grupie sprzedawców, nadpisz “czyż to nie jest wspaniałe?”

Poprawisz ludziom humor, a może znajdzie się ktoś, kto szuka akurat podobnego produktu i zapyta Cię bez pardonu o zniżkę dla kolegi po fachu czy kolegi ze wspólnego miejsca (grupy czy forum).

Darmowe dotarcie do (czasami) kilkunastu tysięcy ludzi to jedna z odpowiedzi na najczęstsze pytanie “jak sprzedac na Allegro?” Czyż kreatywność nie jest narzędziem ze złotym trzonem?

Propozycje:

 • Niech to będzie coś, co naprawdę rozbawi albo zaskoczy. Nie wrzucaj miernoty.
 • Dodaj pod spodem link do produktu.

Jutjub - Jak sprzedac na Allegro

Allezycie

Opis:

Nie wiem jak często oglądasz telewizję, ja wcale. Ale zdarza mi się obejrzeć coś przez 15 sekund z musu. Pewien schemat codziennych wiadomości nie zmienił się. Leci treść, a pod spodem ciąg znaków określający jakieś wydarzenia.

Wykorzystaj to i stwórz własną reklamę produktu, którą wrzucisz na Youtube. Właśnie w takim formacie, gdzie na dole ekranu będzie połączony ciąg ocen z Allegro. Pamiętaj o ukryciu wrażliwych danych typu login klienta czy logo Allegro.  Czy to się u Ciebie sprawdzi? Nie wiem. Pewne jest tylko jedno – to, co nie jest pewne, może przynieść lepsze strzały zarobkowe.

Propozycja:

 • Jeśli się za to bierzesz, zrób to profesjonalnie, w sposób przemyślany. Nie ma nic gorszego niż wystawienie fuszerki na płatny marketing. To tyczy się również Allegro Ads.
 • Jeśli Twoja głowa podpowiada Ci z góry “Nie” – znaczy, że sprawa warta jest przemyślenia. To tyczy się całego życia.

Pamiętaj, że dzielenie się, mnoży wiedzę.

Udostępnij, jeśli podobała Ci się treść i chcesz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *